تمدن را مهندسان می سازند.

مقاوم سازی و بهسازی ساختمان

شکوفایی محیط مادی اطراف ما و بطور مستقیم یا غیر مستقیم علوم و فرهنگ جاری درآن ناشی از تفکر و نوآوری مهندسان در رشته های گوناگون است. سازه ها اعم از سازه های ساختمانی و صنعتی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های تمدن به شمار می روند به طوری که جدا کردن آن دو از یکدیگر ممکن نیست. بنابراین سازه به عنوان یک موجودیت غنی که همواره تحت تاثیر نیرو های داخلی و عوامل خارجی است باید به مثابه ساختار دربرگیرنده فعالیت های بشر محافظت و نگهداری شود. از این رو مهندسان ساختمان و معماری نه تنها باید کلیه سیستم های سازه را بدرستی شناخته و دانش کافی در مورد نحوه انتخاب،رفتار و طراحی داشته باشند بلکه باید ضوابط و مقررات فنی ساخت بادوام و پایا و در صورت نیاز ترمیم و مقاوم سازی آنها را نیز مراعات نمایند.

اهمیت ترمیم،بهسازی و مقاوم سازی سازه ها در کشور عزیزمان ایران بر هیچ کس پوشیده نیست.مهم ترین امر،انطباق آنها با معیارها و استانداردهای مربوطه است.بدیهی است طراحی،محاسبات،تهیه جزئیات اجرائی و اجراء پروژه های ترمیم،دانش کافی و تخصص ویژه های را می طلبد.

دسته بندی کلی مقاوم سازی ساختمان ها به شرح زیر است:

  • ارزیابی بتن-فولاد-اتصالات
  • ترمیم سطوح
  • مقاوم سازی و پایدار سازی ( برش تیر،کاهش تنش، تیر و ستون،پایدار سازی و مقاوم سازی اتصالات، پایدارسازی ترک)
  • محافظت ها
  • بازسازی و مقاوم سازی با کامپوزیت های FRP
مقاوم سازی و بهسازی

از این رو شرکت گروه مهندسین فراگامان دلتا با در اختیار داشتن دپارتمان تخصصی مقاوم سازی  و بازسازی ، همچنین رزومه درخشان در این حوزه می تواند خدمت بسیار ارزنده ای به هم وطنان در داخل کشور و نیز در کشور های کانادا و آمریکا با بروزترین و بهینه ترین حالت ممکن در زمان متناسب با پروژه ارائه دهد.

اگر میخواهید با مناسب ترین هزینه بهترین راه حل را برای ساختمان خود پیدا کنید. حتما با ما در ارتباط باشید و از تجربیات ما در این حوزه استفاده کنید.


برداشتی از استاد گرانقدر،دکتر علی گلصورت، کتاب ترمیم سازه